Můj blog

Epilepsie 

Epilepsie - epileptický záchvat
👉 víte jak vypadá?
👉 umíte si poradit?

Náhle vzniklé křeče celého těla, pěna od úst, bezvědomí, pomočení, pokousaný jazyk.

V první řadě zachovejte klid.
Odstraňte z jeho okolí nebezpečné předměty o které by se mohl zranit!
‼️ nebraňte mu v pohybech
‼️ nikdy se mu nesnažte otevírat ústa
a strkat mu prsty do pusy 🤞 on Vám je
může ukousnout, nebo minimálně
poranit. To samé patří i o vkládání
různých předmětů do úst = vyláme si
zuby 🦷.
🙏 Rozhodně neopouštěj tohoto člověka📞 zavolejte 🚑 155
☝️ počkejte až křeče odezní (v řádů vteřin
až minut).

foto: Stock fotografie, Royalty Free obrázky, vektorové umění, filmové záběry | Depositphotos

Nohy na palubní desce? pohodlí, nebo časovaná bomba

Každej rok to vidím, dneska rovnou dvě. Holky nedávejte ty nohy na palubku, jo je to pohodlný, pěkný na fotku, stylový, ale ani nevíte, jak nebezpečný..⚠️
Nespoléhejte na to, že věříte svému řidiči, může to do vás praštit někdo jinej, ne vaší vinou.
A stačí malá rychlost ve městě. Nejde ani tak o ní, ale o airbagy, který vystřelí z místa, kde máte nohy. Co se stane?
Znáte ten bolavej pocit, když se snažíte dotknout špiček prstů na nohou, jak vás tahají šlachy a tak přestanete? Airbag nepřestane, ten je vám všechny zpřetrhá, k tomu přidá přetrhané vazy, roztrhne vám to Achillovky, rozláme vám kotníky, na několikrát vám zlomí stehenní kosti, vyhodí vám kyčle. A to hlavní - katapultuje vám to kolena přímo do obličeje, ty vám rozlámou nos, vylámou zuby, rozdrtí čelist a když máte fakt smůlu, tak vám je to nasměruje na hrudník, roztrhne vám to vazivový obal srdce a umřete.
V tu chvíli je jedno, jestli jste jeli 30km/h po městě a říkali si, že se nic nemůže stát, nebo 90 někde na okresce.
To hlavní způsobí vystřelení airbagu. Stojí vám tohle za pohodlí?
Že umřete kvůli takové prkotině, nebo z vás bude mrzák, zatímco sedět normálně, vystoupili byste z auta jako ostatní, max s odřeninama? Buďte aspoň vy jako řidiči zodpovědní a zakazujte jim!

Cestování s dětmi

Dlouhé cestování s miminkem v autosedačce: Co je potřeba vědět?

Chystáte se na dovolenou s miminkem a čeká vás delší cesta autem? Pak si jistě kladete otázku, jak dlouho je pro miminko bezpečné trávit čas v autosedačce. Z pohledu psychomotorického vývoje je ideální co nejkratší doba, ale z hlediska bezpečnosti je nutné dodržovat určité limity.

V tomto článku se dozvíte:

  • Proč je autosedačka pro miminka nezbytná: Autosedačka je nejbezpečnějším způsobem přepravy miminek v autě. Chrání je v případě nárazu a minimalizuje riziko zranění.
  • Jak zvládnout delší cestu: Pokud vás čeká cesta trvající déle než 2 hodiny, je důležité dělat pravidelné přestávky. Ideální je naplánovat cestu tak, abyste se zastavili po 2 hodinách jízdy a dopřáli miminku čas na protažení a pohyb.
  • Tipy pro pohodlí miminka: Během cesty zajistěte miminku pohodlí. Ujistěte se, že má správně utažené popruhy autosedačky a že mu není ani zima, ani horko. Můžete mu také zpívat, povídat si s ním nebo mu dát oblíbenou hračku.
  • Co dělat po příjezdu: Po dojezdu na místo určení co nejdříve vyndejte miminko z autosedačky a dopřejte mu čas na volný pohyb. Můžete ho položit na bříško, nechat ho volně se protahovat nebo ho vzít na procházku.

Pamatujte:

  • Autosedačka není určena pro spaní miminka mimo auto.
  • Nepoužívejte autosedačku na kočárku jako náhradu kočárku.
  • Po příjezdu domů co nejdříve přeneste miminko do postýlky nebo kočárku.

I když delší cestování s miminkem není ideální, s trochou plánování a péče ho můžete zvládnout bez problémů. Dodržováním výše uvedených tipů zajistíte, že vaše miminko bude během cesty v bezpečí a pohodlí.

Nedávno jsem byl na dopravní nehodě, kde spolucestující během cesty si chtěla udělat pohodlí a dala si nohy na palubní desku, bohužel za nedlouho se stalo to co nikdy nikdo nečeká, dopravní nehoda náraz do kolony stojících vozidel. Řidič utrpěl drobné poranění v obličejové části a jeho spolucestující, však s nohama na palubní desce a aktivaci...